Počet případů nákazy lymskou boreliózou se u nás každý rok neustále zvyšuje a průběh choroby se navíc stává komplikovanějším. Prodlužuje se sezóna výskytu klíšťat a jejich rozmístění v jednotlivých teritoriích. Dříve se jednalo pouze o letní sezónní záležitost, dnes je období výskytu klíšťat rozšířeno na 9 měsíců, tedy od jara do podzimu. Klíšťata se dostávají také do vyšších poloh, kde se dříve téměř nevyskytovala.

Praxe ukazuje, že u málokteré nemoci se lékaři tak často mýlí. Zpravidla bývá borelióza nepoznána a kousnutí klíštětem bývá bez následků, i když je klíště nakažené, protože zdravý imunitní systém se dokáže hned v raném stádiu s nákazou vypořádat. Když přece jen dojde k nákaze, pak se rudá kruhová vyrážka šíří po těle odstředivě od místa vpichu a za pár dní zase zmizí. Rudá skvrna se však nemusí vždy objevit. Následné stovky různě se projevujících symptomů si pak může lékař špatně vyložit.

Borelióza je totiž mistrem přetvářky a dokáže napodobit téměř jakoukoliv nemoc. Může vyvolat bolesti a nemoci hlavy, svalů, šlach, kloubů, potíže s očima, hučení v uších, únavu a necitlivost končetin, horečku, ochrnutí obličejových svalů, poruchy srdečního rytmu a vegetativního nervového systému, strnulý krk, bolesti na hrudi, žaludku a střev. Může docházet k poruchám paměti, psychickým poruchám, depresi, strachu a útočnosti.

Těžko se potom lékař vyzná ve skutečné příčině. Nesprávná diagnóza však vede k nesprávnému léčení a k dalším komplikacím. Například pacient s bolestmi kloubů pak dostane kortizon proti bolesti nebo na zánět. Ten potlačí imunitu a posílí borélie, které se projeví novými vedlejšími účinky jako zeslábnutím svalů a kostí, poruchami látkové výměny, zvýšeným tlakem, trombózami, poruchami spánku, menstruačního cyklu, nebo roztroušenou sklerózou.

Léčení boreliózy je třeba zahájit co nejdříve. Pokud není odhaleno, může přejít do chronické fáze, při které dochází k postižení jednotlivých orgánů, zvláště kloubů, nervů, mozku, očí, kůže či srdce.

Postižení a symptomy se mohou projevit naprosto kdekoliv, neboť spirochety jsou nesmírně vyvinuté a neznají překážek, jak se dostat kdekoliv už v horizontu několika dnů.

Nemoc není sice smrtelná, nicméně její projevy jsou urputné a mohou postiženého dovést do stavu pracovní neschopnosti a invalidního důchodu.  Základem oficiální medicíny je léčba tetracyklinovými antibiotiky. Nepovzbudivou pravdou však je, že antibiotika zabírají pouze v raných stádiích nemoci a s nejistými výsledky. Praxe ukazuje, že opakované přeléčení pomocí antibiotik je často neúčinné a vede k dalšímu oslabování imunitního systému. Při dlouhodobém používání antibiotik dochází k vážným a trvalým vedlejším účinkům projevujícím se selháním ledvin a oslabením imunitního systému.

Proto doporučujeme mnohem šetrnější alternativu léčení s využitím principů biorezonance prostřednictvím přístroje Bicom, která vykazuje velmi dobrou účinnost, jak u akutní fáze, tak i v případě, kdy již nemoc přejde do chronické fáze.

Biorezonanční metodou lze zjistit, zda za Vaší nevysvětlitelnou diagnózou a zdravotními potížemi nestojí nákaza boréliemi. Biorezonanční terapií se dají následně problémy spojené s boréliemi velmi efektivně vyřešit. Budete patrně, jako většina lidí, překvapeni a nadšeni možnostmi, které biorezonance nabízí.